Twoja sugestia
Tu jesteś:

Najnowsze projekty

Poprzedni projekt
Projekt E-GL 1172 Aurora Maxi

Aurora Maxi (E-GL 1172)

pow. użytk. 109.55 m2
Projekt E-GL 1126 New House II

New House II (E-GL 1126)

pow. użytk. 205.25 m2
Projekt E-GL 1063 Ważka II

Ważka II (E-GL 1063)

pow. użytk. 87.60 m2
Projekt E-GL 1121 Sardynia IV

Sardynia IV (E-GL 1121)

pow. użytk. 117.70 m2
Projekt E-GL 1145 Merlot

Merlot (E-GL 1145)

pow. użytk. 181.05 m2
Projekt E-GL 1172 Aurora Maxi

Aurora Maxi (E-GL 1172)

pow. użytk. 109.55 m2
Projekt E-GL 1126 New House II

New House II (E-GL 1126)

pow. użytk. 205.25 m2
Projekt E-GL 1063 Ważka II

Ważka II (E-GL 1063)

pow. użytk. 87.60 m2
Projekt E-GL 1121 Sardynia IV

Sardynia IV (E-GL 1121)

pow. użytk. 117.70 m2
Projekt E-GL 1145 Merlot

Merlot (E-GL 1145)

pow. użytk. 181.05 m2
Następny projekt

Co zawierają nasze projekty?

Projektowanie domu jednorodzinnego przypomina we wstępnej fazie układanie łamigłówki, gdzie poszczególne elementy składowe można zestawiać w różne kombinacje, zmieniać je i rozbudowywać. Jest to praca polegająca na ciągłej współpracy pomiędzy architektami, konstruktorami oraz projektantami instalacji.

Nasze projekty zostały wykonane przy uwzględnieniu wszelkich norm i rozporządzeń, dotyczących projektowania budynków, jakimi w naszym przypadku są domy jednorodzinne.

Ale co znajdziecie Państwo w naszych projektach?

Projekt nasz składa się z trzech części: architektonicznej, konstrukcyjnej i instalacyjnej (wodno-kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania, gazowej, elektrycznej i odgromowej). Każda z tych części zawiera tematyczny opis techniczny oraz komplet rysunków.

Pierwsza część architektoniczna, dzieli się na opis techniczny i część rysunkową.

W opisie technicznym znajdziemy rozwiązania funkcjonalne budynku, zestawienia jego powierzchni i kubatury oraz charakterystyczne wartości, takie jak zewnętrzne gabaryty czy wysokość. Znajdziemy w nim także rozwiązania technologiczno-materiałowe a także informacje o ochronie cieplej budynku odpowiadające polskiej normie w zakresie termoizolacji.

Część rysunkowa zawiera:

  • rzut fundamentów, na którym znajduje się położenie oraz szerokość ław i ścian fundamentowych. Zaznaczone są poziomy posadowienia, oraz wysokości, do których należy wykonać ściany fundamentowe,
  • rzuty kondygnacji użytkowych (parteru, poddasza) - przedstawiają rozmieszczenie poszczególnych pomieszczeń względem siebie, usytuowanie ścian zewnętrznych i wewnętrznych, stolarki okiennej i drzwiowej. Znajdują się tam także zestawienia powierzchni użytkowych, czyli powierzchni netto każdej integralnej części budynku,
  • rzut więźby dachowej - ukazuje układ, położenie oraz przekroje wszystkich elementów drewnianych użytych do konstrukcji dachu (aksonometria więźby jest rysunkiem pomocniczym),
  • rzut dachu - to kąty nachylenia połaci, lokalizacja okien połaciowych, lukarn i rynien wraz z ich spadkami,
  • przekroje podłużne i poprzeczne budynku, na których znajdują się wymiary wysokościowe każdej z kondygnacji, rozwiązania materiałowe poszczególnych przegród zarówno pionowych, jak i poziomych,
  • szczegóły - przedstawiają nam charakterystyczne miejsca projektu i pozwalają wyjaśnić bardziej skomplikowane elementy, przedstawiane są one w dokładniejszej skali,
  • elewacje - pokazują kształt budynku ze wszystkich jego stron, wraz z opisem zaproponowanych materiałów wykończeniowych,
  • zestawienie stolarki okiennej i drzwiowej, w którym sporządzono wykaz wszystkich okien i drzwi znajdujących się w projekcie z uwzględnieniem sposobu ich otwierania.

Na wszystkich rzutach i przekrojach znajdują się opisy pozycji konstrukcyjnych projektu, które mają swój odpowiednik w części konstrukcyjnej!

W części architektonicznej umieszczony został także szczegółowy spis elementów systemowych pokrycia dachu dachówką firmy BRAAS.

Drugą częścią projektu jest część konstrukcyjna.

Znajdziecie tu Państwo szczegółowe rysunki wszystkich elementów konstrukcyjnych żelbetowych i nie tylko, wraz z opisem, oraz schematy ich rozmieszczenia w projekcie. W części opisowej podano zestawienie elementów stalowych oraz zestawienie elementów drewnianych użytych do wykonania więźby dachowej.

Ostatnią częścią projektu są instalacje: wodno-kanalizacyjna, centralnego ogrzewania, gazowa, elektryczna oraz odgromowa.

Znajdują się tam obliczenia, bilanse oraz wykazy i rysunki, przedstawiające rozmieszczenie poszczególnych elementów instalacji.

W naszych projektach podajemy wyczerpujące informacje o każdym, nawet najmniejszym elemencie występującym w budynku. Rozwiązując i opisując te elementy, uprzedzamy fakty i odpowiadamy na wszelkie pytania, jakie mogłyby zrodzić się podczas realizacji. Zależy nam, aby objaśnień takich w projekcie było jak najwięcej, co w znacznym stopniu ułatwi jego realizację.

UWAGA: wszystkie nasze projekty dostępne są również w lustrzanych odbiciach!